Home O nás

O nás

koteJsme malá rodinná zemědělská farma, která se nachází v obci Otín u Jindřichova Hradce v Jižních Čechách. Do centra Jindřichova Hradce je to necelých 5km. Přes 20 let se věnujeme chovu hospodářských i domácích zvířat a zemědělské výrobě pro potřeby naší farmy. V současnosti chováme koně, krávy, býky, psy a kočky a další drobná zvířata. Koně chováme převážně pro provoz jezdeckých kroužků a dětského letního tábora.

 

HeidenreichsteinviklanNedaleko od naší farmy začíná Přírodní park Česká Kanada. Oblast hlubokých lesů, rybníků, pastvin a žulových balvanů. Je to zapomenutý kout přírody kde se můžete procházet, sbírat houby nebo borůvky nebo se vykoupat v některém z rybníků a přitom za celý den téměř nikoho nepotkáte. Navštívit tu můžete třeba zříceninu hradu Landštejn nebo si udělat výlet do nedalekého rakouského příhraničí na Graselstein nebo na vodní hrad do Heidenreichsteinu.

SlavoniceNavštívit můžete i malebné starobylé městečko Slavonice s nádhernými renesančními domy a mázhausy. V okolí se nachází pevnostní areál - ukázka části obranné pevnostní linie, tvořené systémem pozorovacích a palebných průseků, protipěchotními a protitankovými překážkami v délce téměř 200 m a devíti rekonstruovanými objekty lehkého opevnění vz. 37 (řopíky) do stavu z období mobilizace v září 1938.

Cestou zpět na naší farmu se můžete zastavit u krásného rybníka Zvůle s čistou vodou a hlubokými okolními lesy plnými žulových balvanů, viklanů a menhirů a v městečku Kunžak se občerstvit tamní vyhlášenou zmrzlinou.

 

UzkokolejkaVýlet do České Kanady můžete uskutečnit i úzkorozchodnou tratí, která vás zaveze z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a proveze vás srdcem České Kanady. Přes léto jsou vypravovány historické soupravy tažené parní lokomotivou.

 

Za návštěvu stojí samozřejmě i město Jindřichův Hradec s historickým centrem, velkým parkem a hlavně zámeckým areálem, který je po Praze a Českém Krumlovu třetím největších v České republice.

JHradec